Fantazie je sice potvora, ale když si dělá, co chce, je s ní docela prča...

Omítky a pomeranče

8. listopadu 2015 v 21:48 | ゆきこ なさく |  Beauty
Dokonalé modelky jsou všude kolem nás a my se snažíme být dokonalé jako ony. Ano, obdivuji jejich dokonalou pleť, ale všichni víme, že někdy více než polovina té "krásy" je jen líčení smíšené s photoshopem. Photoshop používat moc nemůžeme, páč by se to poznalo, a tak používáme líčení.

Líčení je krásná věc, pokud se umí a máme k tomu dobré prostředky. Neříkám, že jsem nějaký odborník, ale někdy si říkám, zdalipak se nějaká slečna viděla pořádně v zrcadle. Máme samozřejmě dobré i špatné make-upové časy, nebo s make-upem začínáme, ale řekla bych, že opravdu málo dívek, či žen, si umí vybrat správnou barvu make-upu. To se potom dělím na omítky a pomeranče.

1. Pomeranč
Pomerančové dívky se již tolik nevyskytují jako v předchozích letech, ovšem určitě najdete na náměstí pár exemplářů. Často je můžeme sledovat v textilu se zvířecími vzory, upnutými šaty a kozačkami (ať je léto nebo zima), s prodlouženými černými vlasy. Samozřejmě jsou tu i výjimky. Drsné teenegerky make-upové čáry přímo milují. Také máme podkategorii gepardů. Laicky řečeno: Dej si 1 cm make-upu na beďar a neobtěžuj se to rozetřít.

2.Omítky
Nový trend, v ČR se teprve začíná vyskytovat. Pokud jste opálené nezoufejte. Make-up to (ne)zakreje. Bežte prostě do drogerky, kupte si ten nejhutnější a nejsvětlejší make-up (nejlépe takovej ten zlatej od Dermacolu, který bych spíše použila tak na focení, protože je to na pleť fakt svinstvo) a naplácej to tam lopatou a pořádně to zapudruj, aby všichni mohli ten pudr vidět! Plus k tomu použij výraznou rťenku pro zdůraznění té přirozené bledosti.

Vždycky když si jdete koupit nový make-up, vzpomeňte si na tento článek. Dejte si opravdu záležet na výběru. Není lehké vybrat správný make-up, přece jenom už mám u sebe asi 3 make-upy, které jsem použila jednou a nikdy více. Abych byla upřímná, tak jsem bývala strašná omítka. Proto neodsuzuji ani pomíky ani omítky, jak jsem psala, každý může mít své špatné období.

Já jsem se například rozhodla, že make-up používat už nebudu, maximálně korektor, nebo opravdu, ale opravdu kvalitní BB. Mojí hlavní prioritou teď je se o mou pleť co nejvíce starat, aby byla čistá. Protože zapatlat si hubu make-upem nikdy nic nevyřeší, spíš to stav pleti zhorší. Ale proti gustu...

Na závěr bych chtěla říct, že neodsuzuji lidi s čenými prodlouženými vlasy, co nosí kozačky v létě i v zimě a mají rádi oblečení se zvířecími vzory. :D Buďte takoví jací chcete být. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama