Fantazie je sice potvora, ale když si dělá, co chce, je s ní docela prča...

Špatné chování = Dobré chování?

18. října 2015 v 21:08 | ゆきこ なさく |  Co mi leze na nervy
Hello devils,
dlouho jsem nic nepsala, protože mě nic nenapadalo a celkově jsem neměla chuť nic psát. Po mé delší pauze jsem ovšem zpátky s novými nápady, inpirací a tipy.

Jednoho krásného dne se moje třídy dala s učitelem do nějaké diskuze o něčem co si ani nepamatuju. Určitě to bylo něco ve spojitosti s tím, že jsme banda líných parchantů, což je pravda, a že by jsme se měli začít více věnovat škole, protože maturita, blablabla. Pamatuji si jak jeden můj spolužák řekl učitelovi, že ho zajímá názor ostatních a hned vzápětí vykřikl přes celou třídu druhý spolužák: "A jako proč?". Ten co to vykřikl, je takový ten typický egoistický bohém, který nakazil svým chováním asi čtvrtinu třídy.

A jako proč? Názory ostatních lidí nám můžou nejen pomoci, ale i navést k slušnému chování. Jen si vzpomeňte na ten trapný okamžik v nějaké společnosti lidí - Neponaučilo vás to? Asi budu znít staromódně, ale myslím si, že slušné chování je potřeba. Stejně jako tolerance a respekt. To jsou další věci, co jsou kořenem zbytečných neshod, jen proto, že je neplníme a jsou nám naprosto u prdele. Nevím jak je to v jiných třídách, ale ta naše už vystřídala snad tři čtvrtiny z celého učitelského sboru. Některé bych vyměnila sama, ale zas u některých byl ten zakopanej pes právě v tom špatném chování. Přitom by stačilo jen občas držet hubu...

Další věc a posledním v tomhle článku bude jen taková "drobnost". Je to sice takové na úsmání, ale kdyby jste to zažívali každý den, tak by jste se asi oblíkli do měďěnýho obleku a pustili proud, kdykoli to ten danej člověj udělá. Šťouchání. Ti lidi ale prostě ani neví, že do vás naraží. Není to prostě takový to normální šťouchání, kterýho si ani nepovšimnete a pokud ano, tak dotyčný aspoň otevře pusu a řekne něco na omluvu. Oni do vás prostě narazí jak slepá koza a pokračujou dál a pokud něco řeknete, tak oni se na vás otočí, kejvnou hlavou, něco zabrebtaj (nejčastější: "Tak pardón, já si ostatních nevšímám") a pochodují si dál. Ať si klidně pochodují, ale jako to hloupý "PARDON" je nezabije.

Tak co takhle si někdy říct, že dnes se budu snažit chovat slušně? Ono stejně to moc nepůjde, ale i ty malý kroky udělají hodně a možná to donutí ostatní si uvědomit, že nejsou středobody vesmíru.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama