Fantazie je sice potvora, ale když si dělá, co chce, je s ní docela prča...

Červenec 2015

Hlídání a sladkosti z Japonska!

19. července 2015 v 21:20 | ゆきこ なさく |  My diary
Zdravím z Ostravska!
Asi na týden jsem přijela "starat" se o mé menší příbuzné. Beru to spíše jako odpočinek a fakt ráda tu jezdím, protože zapomenu na všechny problémy. Všude okolo mě je příroda a žádné zaprášené asfaltky jako v mý vesnici, která se celá opravuje a nemůžete se tam ani nadechnout. Tady je naprosto jiný vzduch, hlavně tomu přispívá blízký les, hned vedle baráku, kam s děckama chodím, když hrajeme ty nostalgické hry jako například schovka. Je to super vrátit se prostě do těch dětskejch let. Nedokážu si snad ani představit, že bych si šla na schovku hrát se spolužáky. :D Ještě ke všemu tu je kupa koček a dvě obrovská psiska. My máme jednu kočku, ale je plachá a tady si je můžu pohladit. VŠECHNY. Aaaach, ten slastný pocit.

Udělala jsem si velkou radost a z Japonska si objednala sladkosti. Určitě o tom napíšu článek, protože se fakt těším až mi to přiletí. :3 Pokud s tím budu spokojená, hodlám si našetřit na ten největší balík sladkostí co se nabízí (cc 650 Kč). Já si mohla bohužel jen dovolit jen ten malý. Ale i tak se na něj velmi těším. Za 14 dní bych ho čistě teoreticky mohla mít doma. Přemýšlím i že bych radši natočila video. Nechci být joutůberka (dříve ano, ale teď už radši ne), ale myslím že bude lepší kdybych to spíše ukázala "živě". Samozřejmě později i zveřejním odkud balíček mám. :)


Také jsem znovu začala roztahovat uši. Obě uši. Předtím jsem měla roztáhlé jen levé. Musím napsat, že levé se roztahuje daleko snadněji, i přesto že bylo dávno "stažené". Na levém mám dávno 8 mm a na pravém sotva 4 mm. Je to docela veliký rozdíl.

Prázdniny

2. července 2015 v 23:05 | ゆきこ なさく |  My diary
Hi guys,
toto je asi hodně teď opěvované téma. Nemám k němu ani co říct jiného než ostatní. Snad jen to, že narozdíl od většiny nemám žádné plány a všechno nechávám jen tak volně plynout. S rodinou ani nějak neplánujeme jet někam za hranice, spíše se podívat na Pálavu. Ono to bude i možná tím, co se teď všude děje. V Řecku je hospodářská krize, v severní Africe jsou Islámisté, Chorvatsko máme projeté skrz na skrz. Přitom v České Republice je toho taky dost k vidění. Také jsme ještě s matičkou přemýšlely nad Šumavou, přece jen žiju v Jižní Moravě a ještě jsem ani v Šumavě nebyla, což si myslím, že je trochu škoda, Taky jsem začala jaksi jezdit na kole. K svátku jsem totiž dostala kolo a nějak mě to chytlo. Ne, že bych začala nějak usilovně sportovat, to vážně ne, ale tak třikrát týdně si někam i jen tak vyjedu. Jako správný již profesio(a)nální cyklista jsem si do mobilu postahovala všemožné aplikace na kolo. Musím poznamenat, že takový Runtastic je docela na hovno, protože když spustíte "Trénink", tak vám to začne maximálně za 100 sekund (jakože třeba 110 sekund už vám nepůjde, minimum je zas myslím nějakých 5 sekund) a potom se to začne počítat, já ještě zamykám dveře nebo něco a už se mi ten čas započítává. Asi to nikdo nepochopil... Možná to pochopili ti, kteří Runtastic používají.

Tento článek nepíšu jeden den, tudíž nevím co jsem minule psala a teď se budu snažit nějak pokračovat...


Začala jsem jaksi sledovat horory. Vzniklo to naprosto spontánně. Kamarádka mi půjčila notebook na hraní The Sims 3(možná jsem o tom psala... :D) a má tam neskutečně moc filmů. Tak jsem si řekla, že se na nějaký podívám a zaujaly mě i ty horory. Víte, já jsem strašnej strašpytel a jsem na sebe strašně hrdá, že jsem schopná se na to podívat a potom jít na záchod. Takže hodlám celé prázdniny proležet nad horory. Což mi připomíná, že bych měla dosledovat pátou sérii Game of Thrones!

Také jsem nedávno zkusila komunikovat s obyvately Číny... a čínsky. A šlo to. Našla jsem si dost dobrou aplikaci, která je přímo stvořená na učení se jazyků přes chat. Jelikož bych se opravdu chtěla v čínštine zlepšit, zvolila jsem si ji jako tu hlavní jazyk a začalo to. Nemyslete si, že si s nima vyprávím o bůhvíčem, spíše se snažím učit jednoduché znaky a rozeznat jednoduché fráze (Dobrý den, jak se jmenuješ, kolik ti je,...). A i přesto, že tuto aplikaci požívám jen pár dní vidím určité pokroky, tudíž přemýšlím, že bych po čase si zopakovala japonštinu a zkusila to i s ní, :)
Co mi přijde zatím jako pro mě nejlepší věc na těchto prázdninách, že i přesto že nemám žádné extra plány, tak každý den něco dělám a neválím se jen tak v posteli. Buď zavolám kamarádům a jedeme na bazén někde na kolech. Nebo se domluvím s někým na ven. Dokonce to vypadá, že ve čtvrtek budu odjíždět do Prahy... Prostě jen tak. Spontánně. Za kamarády. :D

A co Vy? Plánujete něco, nebo také vše necháváte jen tak volně plynout?

P.S. Omlouvám se za všechny všemožné chyby, které jsem v článku napáchala. Píšu na záchodě. PEACE!

P.P.S Budu mít s kamarádkou na Natsuconu přednášku, ale určitě se o tom zmíním i v dalším článku. ^^