Fantazie je sice potvora, ale když si dělá, co chce, je s ní docela prča...

Zinek pomohl! C:

2. prosince 2014 v 19:09 | Yukikohime ˘^˘ |  Beauty
GŮD ÍVNING,
jelikož se nudím a mám nějaký ten super nápad na článek, tak jsem si řekla, proč ho nenapsat, dokud ho nezapomenu?

Asi málo ví, že chodím ke kožní lékařce, jelikož mám problémy s akné. Není to zas tak hrozný, řekla bych že jsem s tím začala bojovat v zárodku, ale kdybych s tím nic nedělala- bůhví co by se stalo. :D Musím poznamenat, že jsem se tímhle zabývat tímhle problémem hlavně kvůli mému neustálému obdivování k-popovských tvářiček.

V červenci jsem dostala od lékařky zinek. Říkala jsem si, že to mi asi moc nepomůže, ale divila jsem si. Těžko říct jestli mi to pomohlo na pleť. Možná ano, ale hlavně mi to pomohlo na vlasy a na nehty.

Nehty na rukou se mi strašně lámou a jsou měkké, naopak na nohách jsou silný až moc - radost stříhat. Ovšem mám hezký tvar lůžek, tak je mi líto si nechat udělat gelové nehty a zničit si je tak ještě víc. Celkově se mi to zdá takové... Prostě spíš pro "starší" holky, zhruba 25-35 let, nevím proč. Prostě na holkách v 16 mi to příjde příliš obrovské, masivní? Nemám to správný slovo. Ale to je věc názoru. Po zinku mám ty nehty silnější a daleko víc vydží, třeba i takový ringo ve škole. Ani se mi nedvojí, jak měly ve zvyku.

Na vlasy si nemůžu stěžovat. Mám je hustý a silný. Ale po měsíci užívání zinku mi bez keců porostly aspoň o 5 centimetrů. Takže~ Pokud někdo má problém s tím, že mu nerostou vlasy, tak zinek vážně doporučuji, ale radši si zajděte ke kožní, ta moje řeší i problémy s vlasama, myslím že je to tak i ostatních, ne? Aspoň vám dají čistý zinek, bez žádných těch dalších vitamínů, jakože samozřejmě to není špatný tam mít i další vitamíny, ale těžko říct kolik tam toho zinku je. Naproti tomu od doktorky víte alespoň trochu, že tam ten zinek fakt bude. :D

Jediný mínus je to, že ho můžu brát max. 2krát do roka. Jinak se že prý ukládá v těle. No jo, ale co moje vlasy a nehty?

No jakožto člověk co rád studuje (hahaha) tak jsem si vyhledala, co je vlastně tak špatné na zinku pokud se ukládá v těle.

..................

Tak že prej chudokrevnost, problémy s rozmnožováním a poruchy růstu...

No nic, pa! :3


POUČENÍ NA KONEC: Zinek je dobrý na pleť, vlasy a nehty, ale pokud chceš mít děti, tak to nepřežeň.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama